notice Informējam!
Bibliotēkas apmeklētāji klātienē tiek apkalpoti darbadienās no pulksten 10.00 līdz 18.00. Lasītava atvērta līdz pulksten 15.00. Apmeklētājiem jāievēro konkrēti distancēšanās un pakalpojumu saņemšanas noteikumi.
2020. gada 6. martā bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā jau trešo gadu pēc kārtas norisinājās Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības reģionālais fināls.

Deviņpadsmit 5. un 6. klašu skolēni no vēsturiskā Cēsu rajona sacentās savā starpā, lasot sevis izvēlētu grāmatas fragmentu 3 minūšu garumā.

Cīņa par čempiona titulu risinājās patiesi spraiga un sīva, jo dalībnieki bija gatavojušies uzvarai.

Nacionālā skaļās lasīšanas sacensība ir konkurss 1112 gadus veciem 5. un 6. klašu skolēniem, kura rezultātā tiek noskaidrots lasīšanas čempions.

Konkurss notiek trīs posmos:
1. Sacensība skolā vai vietējā (skolas vai pagasta) bibliotēkā.
2. Reģionālais fināls reģiona galvenajā bibliotēkā.
3. Nacionālais fināls Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Sacensības mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm un veicināt lasītprieku.

2020. gada reģionālā čempiona titulu ieguva Emīls Eglīte no Priekuļu vidusskolas 6. klases, kurš lasīja fragmentu no Linkolna Pīrsa grāmatas "Lielais Neits".

Fotogrāfijā no kreisās puses: žūrijas pārstāvji – multimākslinieks Ingmārs Grīnbergs un Cēsu improvizācijas teātra izveidotājs un zinātkāres centra "Zinoo" pārstāvis Pēteris Kalniņš; Cēsu reģiona skaļās lasīšanas čempions 2020 Emīls Eglīte; žūrijas pārstāve  Latvijas Reģionu Televīzijas Re:TV diktore Solvita Stara; Bērnu apkalpošanas vadītāja Inta Zaksa.

9. maijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks Latvijas mēroga skaļās lasīšanas sacensības fināls, un Emīls tajā pārstāvēs Cēsu reģionu. Uz finālu dosies arī Emīla klasesbiedri un skolotāja, kuri enerģiski atbalstīs savu lasīšanas čempionu.

Vislatvijas skaļās lasīšanas čempions uz gadu kļūs par Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktoru un iegūs ceļojošo balvu savai skolai, ko veidojis stikla mākslinieks Ernests Vītiņš, kā arī dāvanu kartes grāmatu iegādei.

Liels paldies skolēniem par vēlmi iesaistīties šajā aktivitātē un viņu pedagogiem, kā arī skolu un publisko bibliotēku speciālistiem par audzēkņu sagatavošanu konkursam!