Pieaugušo apkalpošanas nodaļa: 20236342, 64122879
Bērnu apkalpošanas nodaļa:
25668580, 64122605
Administrācija: 64123644

Raunas iela 1
Cēsis, Cēsu novadsLV-4101Skatīt karti
 
Darba laiks
P. 10.00–18.00
O. 10.00–18.00
T. 10.00–18.00
C. 10.00–18.00
P. 10.00–18.00
P. 10.00–15.00
P. slēgts
notice 28. septembrī bibliotēka slēgta!
Katra mēneša pēdējā ceturtdienā – spodrības dienā – bibliotēkas apmeklētāji netiek apkalpoti. Pie mums saņemtos izdevumus (grāmatas un žurnālus) ārpus bibliotēkas darba laika lūdzam ievietot grāmatu nodošanas kastē pie ieejas vārtiem no Raunas ielas puses.
thumbnail
Saulainā trešdienas pusdienlaikā kinoteātrī "Splendid Palace" pulcējās mazi un lieli apgāda "Zvaigzne ABC" rīkotās "Lasīšanas stafetes" dalībnieki, lai noskaidrotu šī gada konkursa uzvarētājus.
 
"Lasīšanas stafete" ir apgāda "Zvaigzne ABC" rīkots lasītveicināšanas konkurss bērniem un jauniešiem. Šogad tas norisinājās jau 8. reizi, un tajā piedalījās 188 bērni no visas Latvijas.
 
Lai piedalītos konkursā un pretendētu uz balvām, dalībniekiem bija jāizlasa vismaz 2 apgāda grāmatas vai e-grāmatas un jāizpilda 3 uzdevumi:
 
– jāizdomā reklāmas sauklis par konkrēto grāmatu un jāuzraksta 3 iemesli, kāpēc grāmatu vajadzētu lasīt draugiem;
– jāuzraksta recenzija par grāmatu – kas patika vai nepatika, ko autors vēlējās pavēstīt, kādas atziņas iegūtas utml.
– jāuzzīmē filmas pirmizrādes afiša par izlasīto grāmatu.
 
Pasākumu vadīja Valmieras teātra aktieris Eduards Johansons. To kuplināja arī rakstnieki – grāmatas "Brūnās acis" autore Arlita Laine, stāstu krājuma "Nemierīgās dvēseles" autors Guntis Tālers, grāmatu "Ucipuci meklē mājas", "Ucipuci domā ārpus kastes" un "Toto atkož noslēpumu" autore Zane Zusta, romāna "Rubīna lapsas medības" līdzautore Evija Zandberga, grāmatu "Raibi labā nometne" un "Zlatas ceļš" autors Dzintars Tilaks, māksliniece Agija Staka, kinoteātra "Splendid Palace" mākslinieciskā vadītāja Daira Āboliņa un Zvaigzne ABC vadītāja Vija Kilbloka.
 
Lai gan šogad galvenās balvas uz Cēsīm neatceļoja, tomēr ļoti priecājamies un sakām lielu paldies uzcītīgajiem Cēsu Centrālās bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļas čaklajiem lasītājiem un stafetes dalībniekiem, kuri lasīja grāmatas, pildīja uzdevumus un piedalījās šajā konkursā: Mārai Peipiņai, Evijai Gavarei, Elizabetei Annai Linē, Esterei Gailītei, Rutai Blažēvicai, Līvai Naglei, Amēlijai Dominikai Leitasai.
 
Pasākumā laikā tika godinātas arī Latvijas publiskās bibliotēkas. Esam gandarīti par lasītāju pozitīvo balsojumu, kura rezultātā Cēsu Centrālā bibliotēka iekļuvusi 7 populārāko Latvijas bibliotēku vidū.
 
Plašāka informācija par konkursa norisi, dalībniekiem, viņu veiktajiem uzdevumiem un rezultātiem pieejama "Lasīšanas stafetes" mājaslapā www.stafete.lv.