Pieaugušo apkalpošanas nodaļa: 64122879, 20236342
Bērnu apkalpošanas nodaļa:
64122605, 25668580
Administrācija: 64123644
E-pasts: info@biblioteka.cesis.lv
Raunas iela 1
Cēsis, Cēsu novads, LV-4101 apskatīt karti
Darba laiks
P.
10.00–18.00
O.
10.00–18.00
T.
10.00–18.00
C.
10.00–18.00
P.
10.00–18.00
S.
Slēgts
Sv.
Slēgts
notice Informējam!
No 10. jūnija bibliotēkas apmeklētājiem pieejams plašāks klātienes pakalpojumu klāsts. Tiek nodrošināta grāmatu apmaiņa, brīvpieeja krājumam, lasītavu pakalpojumi, datora izmantošana svarīgu darbību veikšanai, kā arī drukāšanas, kopēšanas, skenēšanas un laminēšanas maksas pakalpojumi.
thumbnail
2019. gada 18. maijā Latvijas Nacionālās bibliotēkas "Ziedoņa zālē" norisinājās Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības fināls. Tajā piedalījās 30 reģionālie čempioni no visas Latvijas. Viņu vidū arī Cēsu reģionālā čempione Santa Solovjova no Stalbes vidusskolas. Pavisam  sacensībās Latvijā piedalījās nedaudz vairāk par 11 tūkstošiem skolēnu, Nacionālo finālu klātienē vēroja 513 dalībnieki.
 
Par Nacionālās skaļās lasīšanas čempioni kļuva Inna Ivanova no Daugavpils reģiona Naujenes pamatskolas, kura lasīja Vizmas Belševicas grāmatas "Bille" fragmentu. 2. vietā ierindojās Kārlis Lanka no Aizputes vidusskolas (Liepājas reģions), kurš bija izvēlējies lasīt norvēģu rakstnieces Marijas Parras grāmatas "Vafeļu sirdis" fragmentu, savukārt 3. vietā – Laura Potaša no Ogres sākumskolas, kura lasīja Gundegas Repšes grāmatu "Alvas kliedziens".
 
Lasīšanas čempione uz gadu kļūst par Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktoru un savai skolai iegūst ceļojošo balvu, ko veidojis stikla mākslinieks Ernests Vītiņš. Bērnu direktora pienākumos ietilps ne vien reprezentācijas pasākumu apmeklēšana, tādu kā Bērnu literatūras centra atklāšana jaunā veidolā LNB 100-gades programmā 31. augustā, bet arī bibliotēku pakalpojumu vērtēšana, sava viedokļa paušana medijiem, kā arī iespēja šovasar kopā ar savu klasi iesaistīties Starptautiskās Jāņa Baltvilka balvas pasākumos 24. jūlijā un iegūt pilnu grāmatu kolekciju savai skolai LNB lasīšanas veicināšanas programmā "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2019".
 
Nacionālā fināla žūrijā šogad darbojās: Renāte Punka – Jāņa Rozes apgāda izpilddirektore un tulkotāja; Diāna Bērza – Latvijas Radio režisore, divu grāmatu autore; Valters Krauze – televīzijas un radio raidījumu vadītājs; mūziķis Ralfs Eilands un LNB pārstāve Dagnija Baltiņa, kura uzņēmās arī žūrijas priekšsēdētājas pienākumus. 
 
Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības fināla video: 1. daļa un 2. daļa
 
Atgādinām, ka Nacionālā skaļās lasīšanas sacensība ir konkurss 11–12 gadus veciem 5. un 6. klašu skolēniem, kura rezultātā tiek noskaidrots lasīšanas čempions. Sacensības mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.
Sacensība notiek trīs posmos: sacensība skolā vai vietējā bibliotēkā, reģionālais fināls un nacionālais fināls Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.