Pieaugušo apkalpošanas nodaļa: 64122879, 20236342
Bērnu apkalpošanas nodaļa:
64122605, 25668580
Administrācija: 64123644
E-pasts: info@biblioteka.cesis.lv
Raunas iela 1
Cēsis, Cēsu novads, LV-4101 apskatīt karti
Darba laiks
P.
10.00–18.00
O.
10.00–18.00
T.
10.00–18.00
C.
10.00–18.00
P.
10.00–18.00
S.
Slēgts
Sv.
Slēgts
notice No bibliotēkas piedāvātajiem klātienes pakalpojumiem nodrošinām grāmatu apmaiņu un maksas pakalpojumus – drukāšanu, kopēšanu, skenēšanu un laminēšanu.
Lai saņemtu interesējošos izdevumus, tos nepieciešams iepriekš rezervēt, savukārt maksas pakalpojumu nepieciešams iepriekš pieteikt, rakstot e-pastā vai zvanot pa tālruni 64122879 vai 20236342.
thumbnail
Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) sadarbībā ar Latvijas bērnu un jaunatnes literatūras padomi 2021. gadā turpina Skaļās lasīšanas sacensības.
 
5. klašu skolēni visā valstī var sākt gatavoties aizraujošam pirmās kārtas konkursam, sadarbojoties ar savu skolu vai bibliotēku.
 
Sacensības notiks 3 kārtās:
1. vietējās sacensības tiešsaistē (februāris–maijs);
2. reģionālais fināls (aprīļa beigas–vasara);
3. nacionālais fināls (septembra beigas).
 
LNB Bērnu literatūras centrs vēlas pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku. Sacensībām piemērotu lasāmvielu dalībnieki var atrast gan "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas" grāmatu kolekcijā, gan tās var būt sen aizmirstas, labas grāmatas vai arī tikko iznākuši darbi.
 
Sacensību fināls plānots 25. septembrī Gaismas pilī, un tā laikā tiks izraudzīts 2021. gada lasīšanas čempions. Ja noteikumi atļaus, uz finālu tiks aicināta visa reģionālā finālista klase.
 
Jau trīs gadus Latvijai ir savi čempioni skaļajā lasīšanā! 2018. gadā par čempionu kļuva Roberts Ozoliņš no Dobeles 1. vidusskolas. 2019. gada Latvijas čempione skaļajā lasīšanā bija Inna Ivanova no Daugavpils novada Naujenes pamatskolas, savukārt 2020. gadā šo godpilno titulu saņēma Annija Iļjenko no Gulbenes novada vidusskolas.
 
Cēsu reģionu Skaļās lasīšanas sacensībās līdz šim pārstāvējuši Emīls Dārziņš no Pārgaujas novada Stalbes vidusskolas (2018. gadā), Santa Solovjova no Stalbes vidusskolas (2019. gadā) un Emils Eglīte no Priekuļu novada Priekuļu vidusskolas (2020. gadā).
Kurš no Cēsu reģiona 5. klašu skolēniem 2021. gadā pretendēs uz Vislatvijas skaļās lasīšanas čempiona titulu? 
 
Sacensību uzvarētāji gan reģionālajā, gan valsts līmenī atzīst, ka uzvara šajās sacensībās pozitīvi ietekmējusi viņu attieksmi pret lasīšanu, viņi sākuši lasīt daudz vairāk, uzlabojies vārdu krājums, prasme un drosme paust savas domas, iedvesmot citus, izmēģināt spēkus arī rakstīšanā.
 
Vislatvijas skaļās lasīšanas čempions uz gadu kļūst par LNB Bērnu direktoru un iegūst ceļojošo balvu savai skolai, ko veidojis stikla mākslinieks Ernests Vītiņš, kā arī dāvanu kartes grāmatu iegādei. 
Bērnu direktora pienākumos ietilps bērnu literatūras, bibliotēku pakalpojumu vērtēšana, sava viedokļa paušana medijiem, kā arī LNB lasīšanas veicināšanas programmas "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija" atbalsts. Annija Iļjenko mazajiem lasītājiem palīdz iepazīt programmas grāmatas, jo apmaiņa ar tām ir bijusi ierobežota. Grāmatu fragmentus lasījumus viņas izpildījumā var noklausīties LNB Youtube kanālā.
 
Skaļās lasīšanas sacensību nolikums skatāms ŠEIT.
Lai uzzinātu vairāk par sacensību reģionālā posma norisi, sazinieties ar Cēsu reģiona Skaļās lasīšanas sacensību kuratori Intu Zaksu (inta.zaksa@biblioteka.cesis.lv).
 
Nacionālo skaļās lasīšanas sacensību norisi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome, vietējās bibliotēkas, skolas un grāmatnīcas. Valsts finālistiem dāsnu dāvanu karšu skaitu nodrošina SIA "Jānis Roze" un apgāds "Zvaigzne ABC". Palīgu rindās ir arī Latvijas pašvaldības, skolotāji, bibliotekāri – reģionālo sacensību kuratori – un bērnu vecāki.