Administrācija: 64123644
Reģistratūra: 64122879, 20236342
Bērnu apkalp. nodaļa: 64122605, 25668580
Darba laiks vasaras periodā (01.06.–31.08.)
S., Sv.
SLĒGTS
notice Bibliotēkas darba laiks vasaras periodā
Darbadienās: 10.00–18.00; sestdienās, svētdienās: slēgts. Lai patīkamiem notikumiem piepildīta vasara!
2015. gada novembra mēnesī bibliotēkas lietotājiem bija iespēja iesaistīties literārā avantūrā – izvēlēties nezināmo un pārsteigt sevi!

Literārās spēles noteikumi bija pavisam vienkārši – izvēlēties lasāmvielu no grāmatu galda, kas tā vien vilina ar savu noslēpumainību.
Vienīgais informatīvais pavediens, kas dalībniekiem deva iespēju nojaust grāmatas sižetu, bija daži atslēgas vārdi vai frāzes uz necaurredzama papīra, kurā iesaiņotas grāmatas.

Lūk, neliels ieskats, kā lasītāji pavadīja “Aklo randiņu ar grāmatu”:

Nu, kolosāls randiņš! Tā kā man dzīvnieki ir ļoti mīļi jau no bērnības, tad man palaimējās, ka satikos ar šo feino grāmatu par Velgu Vītolu. Tas bija kaut kas vienreizīgs! Grāmatu lasīdama, jutos laimīga. Paldies par šo iespēju! (Biruta Eglīte “Zvēri un cilvēki”)

Ļoti patika randiņš! Ja parasti kriminālromānos par slepkavu mēs uzzinām tikai pēdējā lapaspusē, tad šajā grāmatā viss ir citādāk... (Tims Grīns “Tā stunda”)

Randiņš patika. Brīnišķīgs stāsts! Man liekas, ka vienmēr esmu zinājusi, ka Debesis ir, taču tagad esmu pilnīgi pārliecināta par to. (Tods Bērpo, Linna Vinsenta “Debesis ir!”)

Randiņš iespaidīgs. Mani uzrunāja iesaiņojums ar nosaukumu “Maza zēna patiess stāsts”. Paldies Viņam, ka iedeva man šo grāmatu izlasīt. (Tods Bērpo, Linna Vinsenta “Debesis ir!”)

“Santamonika”? Ja atklāti, tad ne sevišķi, bet tā kā valoda ir raita, tad līdz beigām tiku. Neradās iespaids par tā laika armijas dzīvi. Vairāk tāda bērnišķīga, puiciska izklaide. (Viks “Santamonika, Arhangeļskas apg.”)

Lieliski! Grāmata, no kuras nevar atrauties ne mirkli! Labprāt vēl izmantošu aklo randiņu. (Bernārs Miņjē “Aplī”)

Pēc manām domām, randiņš ar grāmatu ir veiksmīgi pārdomāts un droši vien piesaista daudz jaunu lasītāju. Kā iesāku doties uz randiņu ar grāmatu, tā šī jau ir otrā grāmata divu nedēļu laikā, kuru esmu izlasījusi ar lielu aizrautību. Reizēm jau šķiet, ka šādā veidā man gadās labākas grāmatas, nekā tad, kad pati izvēlos pēc draugu, paziņu un kaimiņu ieteikumiem. Gaidu nākamo Randiņu ar grāmatu. (Gijoms Miso ”Rītdiena”)

Neesmu avantūriste, taču šad un tad kāda dēka vilina gan! Tā sacīt – pipars ikdienai! Šis randiņš risinājās jau iepazīta žanra skavās. Garlaicīgi nebija. Sekas? Iztālēm pārlūkoju bibliotēkas plauktu – cik plaši tur izpletusies Nīla Geimena daiļrade. Secināju, ka tur ir, ko “medīt”. Iespējams, tikpat saistoši kā ar “Okeāns ielas galā” – neskatoties pulkstenī un līdz beidzamajai lappusei.
Pati randiņa ideja? Patīk! Paldies! Lasītājiem – piedzīvojums. Nelasītājiem, kuri grib sākt nodarboties ar šo “sportu” – jā vai nē. Viss kā reālā dzīvē/randiņā – attiecības var turpināties vai arī – nekā. Uz ko “trāpa”! (Nīls Geimens “Okeāns ielas galā”)

Nekad nesaņemtos iet uz “aklo randiņu” ar cilvēku, bet ar grāmatu – kāpēc gan ne! Tas bija brīnišķīgs stāsts vairāku dienu garumā. Reizē skumjš, pat smeldzīgs, taču radīja pozitīvas emocijas. Izrādās, ka caur skumjām var nonākt arī pie prieka. (Hāleds Hoseinī “Un kalni atbalsojas”)

Pirmo reizi par “Aklo randiņu ar grāmatu” lasīju Cēsu novada avīzē. Šis notikums mani ieintriģēja, un es nolēmu izmēģināt. Sākumā, kad grāmatu izsaiņoju, šķita, ka tā nav gluži domāta man, bet vakaros, kad dēliņu liku gulēt, turpināju grāmatu lasīt, un tā mani ierāva “savā pasaulītē”. Ļoti apbrīnoju autori, kura spēja izdomāt, kā grāmatas galvenā varone varētu uzlabot dzīvi trīs savām labākajām draudzenēm. Patīkama un viegli lasāma grāmata. Ieteiktu izlasīt visām dāmām no 25 gadiem un uz augšu. Tā atver acis un prātu par dzīvi.
Ja būs iespēja, tad droši turpināšu izvēlēties grāmatas no šīs akcijas! (Osa Helberga “Sonjas pēdējā vēlēšanās”)

Randiņš ar “belašu” tiešām pārsteigumu pilns! Līdz šim izvairījos lasīt jauno, vēl par klasiķiem neatzīto latviešu literātu prozu, jo, cik ielūkojos viņu darbu lappusēs, mani atbaidīja skarbums un neizvēlīgā valoda. Šīs grāmatas varoņi un viņu dzīves norises tēlotas sarkastiski, asprātīgi, atklājot daļai mūsdienu sabiedrības raksturīgās pazīmes: negodīgumu, melīgumu, netikumību, alkatību, augstprātību, aizspriedumainību, iedomību utt.
Bija interesanti un noderīgi! (TR Notārs “Belašs jeb Vilcienā lasāma grāmata”)

Forši! Vesela rinda interesantu tipāžu. Katrs vai nu slims vai ar psihiskām novirzēm. Jautājums – vai austriešiem daudz tādu? Un ar ko viņi atšķiras no latviešiem? (Liliana Fašingere “Nešķiramie”)

Nezināju, ka randiņš būs ar Viku. Viņš stāsta par jaunības dienām: studijām, dienestu un meiteni... Randiņš bija tīri izdevies. (Viks “Santamonika, Arhangeļskas apg.”)

Bija cerība uz pašmāju autoru. Patika 7. lappusē Orelsana teiktais... Katrā ziņā – pasākums interesants! (Romēns Puertolā “Neparastais ceļojums, kurā faķīrs iestrēga IKEA skapī”)

Skaists pārsteigums. Grāmata brīnišķīga, sirsnīga, skaisti dabas apraksti. Es noteikti aizbraukšu uz Parīzi un no Pont de Arts skatīšos, kā debesīs iemirdzas pirmās zvaigznes un pilsēta iemirdzas gaismās. (Ketija Kellija “Viss sākas ar Parīzi”)

Pat vissliktākajā randiņā var gūt labas atziņas.

Slepeno grāmatu saraksts:
  58. TR Notārs “Belašs jeb Vilcienā lasāma grāmata”;
  59. Pīters Svonsons “Līdz nāve mūs šķirs”;
  60. Ketija Kellija “Viss sākas ar Parīzi”;
  61. Ausma Gavare “Dzīvības vārdā”.

Raksts laikrakstā DRUVA par "Aklo randiņu ar grāmatu"