Pieaugušo apkalpošanas nodaļa: 20236342, 64122879
Bērnu apkalpošanas nodaļa:
25668580, 64122605
Administrācija: 64123644

Raunas iela 1
Cēsis, Cēsu novads
LV-4101 Skatīt karti

 
Darba laiks
P. 10.00–18.00
O. 10.00–18.00
T. 10.00–18.00
C. 10.00–18.00
P. 10.00–18.00
S. slēgts
Sv. slēgts
notice Lasītāju ievērībai!
Lasītāju ievērībai ! Informējam, ka saistībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas datu centra darbības traucējumiem bibliotēkā nav pieejami pakalpojumi: elektroniskais kopkatalogs, jaunu lasītāju reģistrēšana un e-grāmatu bibliotēka. Tehnisku iemeslu dēļ grāmatas ārpus darba laika nodot nav iespējams.
thumbnail
EU4D VASARAS SKOLA BIBLIOTEKĀRIEM UN KULTŪRAS INSTITŪCIJU PĀRSTĀVJIEM CĒSĪS.
 
Latvijas Nacionālā bibliotēka no 2023. gada 20. līdz 30. augustam Rīgā un Cēsu novadā rīkoja vasaras skolu "Bibliotēka kā kopienas kultūrtelpa" Eiropas Komisijas programmas "EU4Dialogue" projekta "EU4Dialogue: mazināt plaisas ar kultūras un izglītības palīdzību" ietvaros. Šoreiz tās dalībnieki bija 20 akadēmisko, publisko un nacionālo bibliotēku, kā arī muzeju un kultūras sektora nevalstisko organizāciju pārstāvji no Azerbaidžānas, Gruzijas un Moldovas Republikas, tai skaitā Piedņestras reģiona.
 
Vasaras skolas dalībniekiem bija iespēja izzināt ne tikai Latvijas Nacionālās bibliotēkas un citu Rīgas bibliotēku pieredzi, bet arī iepazīt dažādu Latvijas kultūrvietu darbību, kopienu izglītošanas un iesaistīšanas metodes, kā arī aktivitātes nevalstiskajā sektorā, veidojot kultūras projektus.
 
Cēsu novadā dalībnieki apmeklēja Cēsu Centrālo bibliotēku, Cēsu muzeju, Eduarda Veidenbauma memoriālo muzeju “Kalāči”, Priekuļu pagasta bibliotēku, Cēsu Pilsētas vidusskolas bibliotēku un Ruckas muižu.
 
Bibliotēkas speciālistes uzstājās ar prezentācijām par novadpētniecības darbu un bērnu nodaļas sadarbību ar izglītības iestādēm.
 
Cēsu novada domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Egliņš-Eglītis prezentēja novada potenciālu, stratēģijā balstīto izaugsmes vīziju un iedvesmoja ar pašvaldības pieredzi par kopienu un iedzīvotāju iesaisti lēmumu pieņemšanā.
 
Cēsu Vēstures un mākslas muzeja vadītāja Ināra Bula piedāvāja ielūkoties muzeja praksē, rīkojot dažādus pasākumus, nodarbības, darbnīcas un apmeklētāju atsaucību uz šiem sarīkojumiem.
 
Pieredzē dalījās arī Moldāvijas pārstāvis par savu darbu bezpeļņas organizācijā un tās mijiedarbību ar kultūras sfēru.
 
Vidzemes augstskolas rektore Agnese Dāvidsone uzstājās par kopienu medijpratību un kultūras iestāžu nozīmi.
 
Kapacitātes stiprināšanas eksperte Zinta Miezaine lasīja prezentāciju par sabiedrības iesaistīšanas metodēm bibliotēku darbā un vadīja noslēguma darbnīcu.
 
Vasaras skolas dalībnieki pēc Cēsu novada apmeklējuma bija patīkami pārsteigti par attīstīto kultūras nozari un plašo pakalpojumu spektru un kvalitāti.