notice 24. septembrī bibliotēka slēgta!
Katra mēneša pēdējā ceturtdienā – metodiskajā dienā – bibliotēka apmeklētājiem slēgta! Ārpus bibliotēkas darba laika pie mums saņemtos izdevumus (grāmatas un žurnālus) ir iespēja atstāt grāmatu nodošanas kastē pie ieejas vārtiem no Raunas ielas puses.
Mājsaimniecībām līdz 2019. gadam ir nodrošināta iespēja dabasgāzi pirkt no publiskā tirgotāja par regulētu cenu, tomēr pēc tam situācija mainīsies, tādēļ patērētājiem ir svarīgi saprast, ka dabasgāzes cena tirgū veidojas konkurences rezultātā. Dabasgāzes cenas ir atkarīgas no dabasgāzes piegādes līgumu nosacījumiem, par kādiem katrs dabasgāzes tirgotājs ir vienojies ar piegādātājiem vai ražotājiem. Bieži vien dabasgāzes cena ir piesaistīta naftas produktu cenai, tādējādi dabasgāzes cenas mainās atkarībā no izmaiņām naftas produktu tirgū.
Lai patērētājus informētu par atvērta dabasgāzes tirgus piedāvātajām iespējām un skaidrotu tajā notiekošos procesus, Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija (PIAA) ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu realizē vairāku informatīvu semināru sēriju. Semināru laikā iedzīvotāji varēs saņemt atbildes uz viņiem svarīgiem jautājumiem par dabasgāzes izmantošanu. Īpaši noderīga šī informācija būs tām mājsaimniecībām, kuras dabasgāzi izmanto apkurē.

Seminārs notika š.g. 11. oktobrī plkst. 12:00 Cēsu Centrālās bibliotēkas telpās, otrā stāva zālē, Raunas iela 1, Cēsis. Seminārs tika organizēts sadarbībā ar Europe Direct informācijas centra Valmierā kontaktpunkta Cēsīs informatīvu atbalstu. Semināra programma

Seminārā aicināti piedalīties Ekonomikas ministrijas, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas un Latvijas Namu Pārvaldītāju un Apsaimniekotāju asociācijas pārstāvji.

Informācijai – š.g. 23. novembrī notiks konference par dabasgāzes tirgus atvēršanu mājsaimniecībām Eiropas Savienības mājā, Rīgā. Papildus informācija: www.pateretajs.lv

PIAA ir lielākā Latvijas patērētāju aizsardzības nevalstiskā organizācija, kura apvieno patērētāju organizācijas no dažādiem reģioniem. Detalizētāku informāciju par biedrību “Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija” var iegūt mājaslapā www.pateretajs.lv