Pieaugušo apkalpošanas nodaļa: 64122879, 20236342
Bērnu apkalpošanas nodaļa:
64122605, 25668580
Administrācija: 64123644
E-pasts: info@biblioteka.cesis.lv
Raunas iela 1
Cēsis, Cēsu novads, LV-4101 apskatīt karti
Darba laiks
P.
10.00–18.00
O.
10.00–18.00
T.
10.00–18.00
C.
10.00–18.00
P.
10.00–18.00
S.
Slēgts
Sv.
Slēgts
notice Informējam!
Bibliotēkas apmeklētāji klātienē tiek apkalpoti darbadienās no pulksten 10.00 līdz 18.00. Lasītava atvērta līdz pulksten 15.00. Apmeklētājiem jāievēro konkrēti distancēšanās un pakalpojumu saņemšanas noteikumi.
thumbnail
Ikviens jaunietis Latvijā, kuram līdz šī gada 31. decembrim paliek 18 gadu, aicināts pieteikties Eiropas Savienības (ES) iniciatīvai "DiscoverEU", lai pretendētu uz iespēju bez maksas ceļot pa visu Eiropu, informē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA).
 
Pieteikšanās "DiscoverEU" norisinās Eiropas Jaunatnes portālā europa.eu no 7. līdz 28. novembrim (2019).
 
"Šī ir ceturtā reize, kad visā Eiropā tiek īstenota "DiscoverEU" iniciatīva. Ar Eiropas Komisijas finansiālu atbalstu jaunieši ne tikai apceļo Eiropu, bet arī mācās patstāvīgi plānot un organizēt ceļojumu. Tie jaunieši, kuri ar "DiscoverEU" atbalstu ir apceļojuši Eiropu, atzīst, ka tā ir bijusi neaizmirstama pieredze, kurā var iepazīt citu valstu kultūru un tradīciju daudzveidību, pilnveidot savas zināšanas un prasmes sarunāties svešvalodā, kā arī iepazīties ar cilvēkiem no visas Eiropas," stāsta Dita Usāre, JSPA Starptautiskās sadarbības un atbalsta daļas vadītāja.
 
Galvenokārt ceļošana notiks ar vilcienu, bet ceļošanas karte ļaus izmantot arī citus transporta līdzekļus, piemēram, autobusus.
 
"DiscoverEU" jauniešiem atmaksā ceļa izmaksas. Ēdināšana un dzīvesvieta jāsedz pašiem.
 
Kopš pirmās "DiscoverEU" kārtas, kas notika 2018. gada jūnijā, ceļošanas biļetes ir piešķirtas gandrīz 50 000 jauniešiem no visas Eiropas. No Latvijas ar "DiscoverEU" atbalstu pa Eiropu ceļojuši 192 jaunieši. Šajā kārtā no Latvijas ceļojumos pa Eiropu būs iespēja doties 76 jauniešiem, kuriem savs brauciens jāīsteno laika periodā no 2020. gada 1. aprīļa līdz 2020. gada 31. oktobrim. Ceļojuma ilgums  no 1 līdz 30 dienām.
 
Lai pieteiktos iniciatīvai "DiscoverEU", jaunietim:
jābūt dzimušam laikā no 2001. gada 1. janvāra (ieskaitot) līdz 2001. gada 31. decembrim (ieskaitot); 
jābūt Eiropas Savienības dalībvalsts pilsonim;
jaunietim jābūt gatavam kļūt par "DiscoverEU" vēstnieku;
jaunietim jāsniedz savi personas dati un plašāka informācija par plānoto ceļojumu; jāatbild uz pieciem jautājumiem (ar atbilžu variantiem) par Eiropas kultūru, dažādību un ES iniciatīvām jaunatnes jomā, kā arī jāsniedz atbilde uz papildjautājumu.
Konkursa pieteikumus vērtēs un programmas dalībniekus izvēlēsies vērtēšanas komisija.
Ar jauniešiem, kuriem tiks dota iespēja apceļot Eiropu, iniciatīvas organizatori sazināsies 2020. gada janvārī.
 
"DiscoverEU" iniciatīvai aicināti pieteikties arī 18 gadus veci jaunieši, kuriem ir invaliditāte. Ceļojuma īstenošanai Eiropas Komisija nodrošinās papildu atbalstu.
 
Vairāk informācijas par pieteikšanos: ŠEIT.
 
"DiscoverEU" Facebook Jauniešu grupā ir iespēja uzzināt, ko, iesaistoties šajā iniciatīvā, pieredzējuši citi jaunieši.
 
Par Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru:
tā darbojas kopš 1999. gada un ir izglītības un zinātnes ministra pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir veicināt jauniešu aktivitāti un mobilitāti, līdzdalību jaunatnes brīvprātīgajā darbā, neformālās izglītības un jaunatnes informācijas programmās un projektos, kā arī veicināt jauniešu neformālo izglītību saistībā ar mūžizglītību.
 
JSPA administrē dažādas starptautiskas un nacionālas programmas: "Erasmus+: Jaunatne darbībā"; Eiropas Komisijas informācijas tīklu jauniešiem Eurodesk, eTwinning, Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmu, Jauniešu garantijas projektu "PROTI un DARI!".
 
Papildu informācijai:
Kintija Bulava
Komunikācijas daļas vecākā referente                                                           
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra                                               
Tālr. 67356247, e-pasts: kintija.bulava@jaunatne.gov.lv