notice 24. septembrī bibliotēka slēgta!
Katra mēneša pēdējā ceturtdienā – metodiskajā dienā – bibliotēka apmeklētājiem slēgta! Ārpus bibliotēkas darba laika pie mums saņemtos izdevumus (grāmatas un žurnālus) ir iespēja atstāt grāmatu nodošanas kastē pie ieejas vārtiem no Raunas ielas puses.
Nestrādājošiem jauniešiem iespēja pieteikties mācībām Jauniešu garantijā!

Jauniešiem vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kuri ir bez darba un ieguvuši pamata vai vidējo izglītību, tiek piedāvāts pieteikties bezmaksas mācībām, iesniedzot pieteikumu kādā no 13 profesionālās izglītības iestādēm.

Programmā "Jauniešu garantija" izglītības iestādes uzņem izglītojamos profesionālās pilnveides programmās digitālo, uzņēmējdarbības vai profesionālās ievirzes svešvalodu prasmju pilnveidei. Mācības norisinās Rīgā, Jūrmalā, Ogrē, Aizkrauklē, Saldū, Kuldīgā, Liepājā, Daugavpilī, Balvos, Cēsīs un Smiltenē.

Lai pieteiktos Jauniešu garantijas mācībām, jaunietim jābūt vecumā no 17 līdz 29 gadiem (ieskaitot) ar iegūtu pamata vai vidējo izglītību, taču var būt iegūta arī vidējā profesionālā izglītība vai augstākā izglītība. Potenciālie audzēkņi var būt reģistrējušies arī Nodarbinātības valsts aģentūrā kā darba meklētāji vai bezdarbnieki un vienlaikus saņemt bezdarbnieka pabalstu. Jāņem vērā, ka jaunieši nevar būt nodarbināti, atrasties akadēmiskajā vai bērna kopšanas atvaļinājumā, būt pilna laika studenti, kā arī vienlaikus būt iesaistīti profesionālās pilnveides programmu apguvē projektā "Atbalsts bezdarbnieku izglītībai".

Mācību ilgums ir vidēji divi mēneši, un tās notiks 2020. gada rudenī. Mācību laikā audzēkņi saņems stipendiju 5 eiro par apmācību dienu, nepārsniedzot 115 eiro mēnesī, ja nav neattaisnotu kavējumu.

Pieteikšanās norit 13 profesionālās izglītības iestādēs. Plašāka informācija par Jauniešu garantijas profesionālās pilnveides programmām, izglītības iestādēm, uzņemšanas noteikumiem un priekšrocībām pieejama Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) mājaslapā.

Jauniešu garantijas mācības Latvijā ir pieejamas kopš 2014. gada, un izvēlētās profesijas un mācības pirms katras uzņemšanas tiek saskaņotas ar darba devējiem un nozares ekspertiem. Programmu bija plānots noslēgt 2018. gadā, taču tā kā šī projekta aktivitāte nesusi labus rezultātus un jauniešu bezdarbs Latvijā turpina samazināties, VIAA īstenotā Jauniešu garantijas aktivitāte pagarināta līdz 2021. gadam.

Projekta "Jauniešu garantija" aktivitāte "Sākotnējās profesionālās izglītības programmu īstenošana Jauniešu garantijas ietvaros" tiek īstenota ar ES Jaunatnes nodarbinātības iniciatīvas un Eiropas Sociālā fonda finansiālu atbalstu, līdzfinansējums piešķirts no Latvijas valsts budžeta.

Papildu informācija:
Alise Bērziņa
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas vecākā informācijas speciāliste
Tālr.: 67785462; 26490590