notice INFORMĒJAM!
Bibliotēka lasītājus klātienē apkalpo katru darbadienu no plkst. 10.00 līdz 15.00, nodrošinot konkrētus pakalpojumus un to izmantošanas laiku, kas būs spēkā līdz valstī noteiktās ārkārtējās situācijas beigām.
Jau sesto gadu pēc kārtas, atzīmējot Eiropas dienu 9. maijā, ikviens Latvijas iedzīvotājs ir aicināts piedalīties Eiropas eksāmenā, kas šogad notiks trīs dienas – 7., 8. un 9. maijā tiešsaistē www.esmaja.lv. Tā mērķis ir rosināt zinātkāri un pilnveidot zināšanas par mums, Latviju, Eiropas Savienību, kā arī sekmēt piederību demokrātiskai Eiropai.

Kā uzsver Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja p.i. Andris Kužnieks: "Eiropas diena, ko Eiropas Savienības dalībvalstis svin 9. maijā, ik gadu aicina atzīmēt un novērtēt eiropeisku dzīvesveidu, demokrātiju, brīvības un vērtības. Šis pavasaris ir pilns izaicinājumu, kas liek mums mācīties daudz jauna, apgūt vairāk digitālo prasmju un tehnoloģiju, sadarboties attālināti, taču tai pat laikā – neaizmirst par solidaritāti, iecietību un savstarpēja atbalsta sniegšanu – gan tepat ciematos, pilsētās, gan starp valstīm Eiropā un visā pasaulē. Šogad 9. maijā svinēsim Eiropas vienotību dažādībā digitāli, tāpēc aicinu visus – lielus un mazus – izmantot iespēju piedalīties Eiropas eksāmenā, pārbaudīt un iegūt jaunas zināšanas šajā aizraujošajā testā."

Svarīgākais par Eiropas eksāmenu:
 laikposmā no 7. maija plkst. 8.00 līdz 9. maija plkst. 21.00 apmeklē mājaslapu www.esmaja.lv;

pirms atbildi uz testa jautājumiem, izvēlies sev piemērotu vecuma grupu (5.6. klase, 7.9. klase, vidusskola) vai jautājumu grūtības pakāpi (pieaugušajiem jautājumi dalīti trīs grūtības pakāpēs);

– atbildi uz 20 interesantiem jautājumiem. Daļu jautājumu šogad ir sagatavojuši skolēni;

dalies ar ziņu, ka esi nokārtojis Eiropas eksāmenu, sociālajos tīklos un piedalies kino biļešu izlozē;

saņem e-pastā apliecinājumu par dalību eksāmenā un uzzini iegūto punktu skaitu;

šogad balvas saņems ne tikai individuālie uzvarētāji, bet arī aktīvākā klase, skola un augstskola.

Vairāk informācijas par Eiropas eksāmenu ŠEIT!

Piedalies un apliecini savu zinātkāri, zināšanas un izpratni par sevi Eiropā!

Eiropas eksāmenu organizē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar biedrību Eiropas Kustība Latvijā.

Kontaktinformācija:
Liene Valdmane