Pieaugušo apkalpošanas nodaļa: 20236342, 64122879
Bērnu apkalpošanas nodaļa:
25668580, 64122605
Administrācija: 64123644

Raunas iela 1
Cēsis, Cēsu novads
LV-4101 Skatīt karti

 
Darba laiks
P. 10.00–18.00
O. 10.00–18.00
T. 10.00–18.00
C. 10.00–18.00
P. 10.00–18.00
S. 10.00–15.00
Sv. slēgts
notice Jauno grāmatu izstāde
23., 24., 25. maijā Pieaugušo apkalpošanas nodaļā būs skatāmas bibliotēkā pieejamās jaunākās daiļliteratūras un nozaru literatūras grāmatas. Bibliotēkā reģistrētiem lietotājiem iespēja pierakstīties rindā uz sev interesējošajiem izdevumiem.
thumbnail
Visās Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās no 2019. gada 7. janvāra lasītājiem tiek piedāvāts jauns, inovatīvs pakalpojums – "3td* e-GRĀMATU bibliotēka" vietnē www.3td.lv. To nodrošina Kultūras informācijas sistēmu centrs sadarbībā ar SIA "Tieto Latvia", apgādu "Zvaigzne ABC" un publiskajām bibliotēkām. Ikvienam interesantam ir iespēja bez maksas lasīt latviešu un tulkotos ārzemju autoru darbus e-grāmatas formātā tiešsaistē mobilajā ierīcē vai datorā. Tā ir kopīgi īstenota iniciatīva, lai veicinātu grāmatu lasīšanu mūsdienīgā un ērtāk pieejamā veidā.
 
Pakalpojums "3td e-GRĀMATU bibliotēka" ir pieejams tikai bibliotēkā reģistrētiem lietotājiem vietnē www.3td.lv.
 
Kas nepieciešams e-grāmatu bibliotēkas izmantošanai?
Dators, planšetdators vai viedtālrunis;
interneta pieslēgums; 
Cēsu novada bibliotēku vai jebkuras Latvijas publiskās bibliotēkas elektroniskā kopkataloga autorizācijas dati;
aktīvs e-pasts.
E-grāmatas šajā platformā ir iespēja lasīt, ja lietotājs sistēmā ir reģistrējies ar tiem autorizācijas datiem (lietotājvārds un parole), kas derīgi izmantošanai bibliotēkas publiskajam katalogam. Piekļuves datus individuāli katram lietotājam Cēsu Centrālajā bibliotēkā izsniedz bibliotekārs.
 
Šobrīd lasītājiem tiek piedāvāti vairāk nekā simts "Zvaigznes ABC" izdevumi. Lielākā daļa no tiem ir daiļliteratūra.
 
Reģistrēšanās notiek vietnē www.3td.lv, kur sākumlapas augšējā joslā jāizvēlas iespēja Reģistrēties. Reģistrēšanās sastāv no diviem soļiem:

1. Lietotāja datu pārbaude bibliotēkā. Šajā solī no saraksta jāizvēlas reģionālais bibliotēku kopkatalogs, kurā lietotājs ir reģistrēts, un jāievada bibliotēkas piešķirtais publiskā kataloga lietotājvārds un parole, lai sistēma varētu pārbaudīt, vai lietotājs ir reģistrēts kādā no kopkataloga bibliotēkām. Ja lietotājam nav piešķirts lietotājvārds vai tas ir aizmirsts, jāsazinās ar savu bibliotēku.

2. Jauna lietotāja reģistrācija. Pēc veiksmīgas lietotājvārda un paroles pārbaudes sistēma parāda personas datus, kādi reģistrēti bibliotēkā. Šajā solī jāievada derīga e-pasta adrese, kas turpmāk tiks izmantota kā lietotājvārds "3td e-GRĀMATU bibliotēkā", un jauna parole, ar kuru pieslēgties savam "3td e-GRĀMATU bibliotēkas" kontam. Uz ievadīto e-pasta adresi sistēma sūtīs paziņojumus un atgādinājumus, kas saistīti ar "3td e-GRĀMATU bibliotēkas" lietošanu.

Pēc veiksmīgas reģistrēšanās informācijas ievadīšanas sistēma nosūta uz ievadīto e-pasta adresi aktivizācijas saiti. Ja nosūtīto saiti atver pārlūkā, sistēma aktivizē izveidoto lietotāju, un tas var sākt izmantot autorizētā lietotāja funkcijas "3td e-GRĀMATU bibliotēkā".

Svarīgi: ja līdz šim lasītājam nav lietotājvārda un paroles e-kataloga izmantošanai, tad lasītājam jāvēršas savā bibliotēkā to saņemšanai!
 
Autorizēšanās notiek, sākumlapas augšējā joslā izvēloties iespēju Ienākt. Šajā sadaļā jāievada e-pasta adrese un parole, ar ko lietotājs reģistrējies "3td e-GRĀMATU bibliotēkā".
 
Paroles atjaunināšana
Gadījumā, ja lietotājs ir aizmirsis savu paroli, var tikt izmantota paroles atgādināšanas funkcija. Sadaļā Ienākt jānospiež uz saites Aizmirsu paroli, tad jānorāda "3td e-GRĀMATU bibliotēkā" reģistrētā lietotāja e-pasta adrese un jānospiež uz pogas Atjaunināt paroli.
Pēc tam lietotājam uz reģistrēto e-pasta adresi tiks nosūtīta saite uz paroles atjaunināšanu. Ja nosūtīto saiti atver pārlūkā, lietotājam tiek piedāvāts ievadīt jauno paroli un veikt tās nomaiņu.
 
E-grāmatu lasīšanas nosacījumi
E-grāmatas lasīšanai paredzētais termiņš ir divas nedēļas, pēc kura grāmata vairs nav pieejama lasītājam.
E-grāmatu saņemšanai noteikts šāds ierobežojums – lasītājs nevar saņemt vienlaicīgai lasīšanai vairāk par divām e-grāmatām.
Mēneša laikā (30 dienas) iespējams lasīt ne vairāk par 6 e-grāmatām.
E-grāmatu lasīšanai nepieciešams dators, planšetdators vai viedtālrunis ar interneta pieslēgumu.
 
Svarīgi: e-grāmatas lasīšana autorizētam lietotājam nav pieejama gadījumā, kad nokavēts bibliotēkā izsniegto grāmatu nodošanas termiņš.
 
Ar e-grāmatu bibliotēkas lietošanas noteikumiem iepazīsties ŠEIT!
 
 
Turpmāk paredzēts ne tikai papildināt "3td e-GRĀMATU bibliotēkas" saturu ar jaunām e-grāmatām, bet arī attīstīt platformas izmantošanas iespējas, iekļaujot to vienotajā Latvijas e-pakalpojumu sistēmā. "3td e-GRĀMATU bibliotēkas" attīstībā nozīmīgi arī pašu lasītāju priekšlikumi, kas palīdzēs saturiski papildināt platformu un padarīt to par ērti lietojamu e-pakalpojumu.
 
* 3td jeb "Trešais tēva dēls" ir publisko bibliotēku attīstības projekts kopš 2006. gada, kas īstenots ar Kultūras informācijas sistēmu centra, Latvijas valsts un Bila & Melindas Geitsu fonda finansiālu atbalstu. Projekta primārais mērķis bija nodrošināt iespēju ikvienam Latvijas iedzīvotājam bez maksas izmantot informācijas tehnoloģiju sniegtās iespējas – datortehniku un internetu, kā arī saņemt konsultācijas to lietošanā – jebkurā pašvaldību publiskajā bibliotēkā. Projekta īstenošanas gaitā ieviestas dažādas inovācijas, un e-GRĀMATU bibliotēka ir jaunākā no tām.