S. slēgts
Pirmdien, 7. augustā plkst. 12.00, Cēsu Neredzīgo bibliotēkā, K. Valdemāra ielā 13, tiks atklāta Guntas Bites otrā liriski gleznieciskā izstāde "MANA PARALĒLĀ PASAULE 2". Tajā būs apskatāmas 20 uz dažādiem materiāliem gleznotas gleznas ar tām pievienotu autores dzeju.

Gunta Bite ir Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Braila raksta nodaļas vadītāja, kura 27 gadus darbojas grāmatu pielāgošanas jomā neredzīgajiem. Pēdējo triju gadu laikā viņas rokās, papildus Braila rakstam, atrodas krāsu palete. Gleznojot, Guntai izdevies tikt pāri depresijai, panikas lēkmēm, tuvinieku zaudējuma sāpēm, pazemojumam, bailēm no nezināmā un slimības izraisītai nolemtības sajūtai. To visu viņa ir izvilkusi no sevis un atdevusi krāsām.

Pati autore par izstādi saka: "Katram cilvēkam ir sava «paralēlā pasaule", kurā ne katram ir lemts ieskatīties. Nav iespējams pazīt cilvēku pilnībā. To nespēj arī pats cilvēks, jo bieži vien sajūtas vai emocijas nav izskaidrojamas. Tāpēc arī manas gleznas nav vienveidīgas. Tajās ir gan reāli personāži, gan abstrakcijas, kurās slēpjas krāsās izteiktas emocijas. Izstādes mērķis ir parādīt, ka ikvienā cilvēkā mīt labais un ļaunais, laimīgais un skumjais, stiprais un vājais. Cits jautājums: kas no tā paliek mūsu "paralēlajā pasaulē" un kas nonāk sabiedrībā."

Informējam, ka izstādes atklāšanu fotografēs un filmēs. Iegūto materiālu bibliotēka ievietos publiski pieejamā vietā, t.sk., internetā. Ja nevēlies, lai tu tiktu fotografēts vai filmēts, tad pirms pasākuma par to pasaki bibliotekāram!