Pieaugušo apkalpošanas nodaļa: 20236342, 64122879
Bērnu apkalpošanas nodaļa:
25668580, 64122605
Administrācija: 64123644

Raunas iela 1
Cēsis, Cēsu novads
LV-4101 Skatīt karti

 
Darba laiks
P. 10.00–18.00
O. 10.00–18.00
T. 10.00–18.00
C. 10.00–18.00
P. 10.00–18.00
S. 10.00–15.00
Sv. slēgts
notice Lasītāj – parādniek!
Aicinām atnest atpakaļ uz bibliotēku termiņā nenodotās grāmatas! Kavējuma nauda par tām netiks prasīta. Izsniegtos bibliotēkas izdevumus jebkurā diennakts laikā ir iespēja atstāt arī grāmatu nodošanas kastē pie mazajiem ieejas vārtiem.
2021. GADS
4. maijā, godinot Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienu, Cēsīs uz vienu dienu tika izveidota "Brīvības iela" – pastaigu maršruts, kurā cilvēki bija aicināti piestāt konkrētos pieturpunktos, tostarp pie Cēsu bibliotēkas, uz kuras balkona ar muzikāliem priekšnesumiem uzstājas Cēsu Teātra dalībnieki.
 
Pasākumu organizēja Cēsu Kultūras centrs.
 
Video pilnekrāna režīmā skatīt ŠEIT.
Cēsu Centrālā bibliotēka 2020. gada rudenī klajā nāca ar līdz šim nebijušu piedāvājumu – piedzīvojumu bibliotēkas pagrabā – izlaušanās spēli "Dzejas detektīvs", kas tapa sadarbībā ar izlaušanās spēļu veidošanas lietpratēju Mārci Bogdanovu no Valmieras. Tā ir aizraujoša 2–4 cilvēku komandas spēle, kuras misijas izpildei nav nepieciešamas zināšanas par dzeju, dzejniekiem un literatūru. Uzdevumi atrisināmi, liekot lietā atjautību un loģiku. Darbošanās spēles laukumā – bibliotēkas pagrabā – komandām dod iespēju ne tikai uzzināt interesantus faktus par novadpētniecību, bet arī ļauj iepazīt bibliotēkas darba aizkulises.
 
Video rullītis izlaušanās spēlei "Dzejas detektīvs" tika sagatavots un iesniegts Latvijas Bibliotekāru biedrības rīkotajam "Bibliotēku ideju tirgum" 2021 un dalībnieku balsojumā ieguva 1. vietu.
 
Video pilnekrāna režīmā skatīt ŠEIT.
2020. GADS
Gatavojoties 26. septembrim – Eiropas Valodu dienai –, starptautiska projekta ietvaros, kurā iesaistījās 2026. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas titula kandidātes Hlohoveca (Slovākija) un Savonlinna (Somija) un 2027. gada Eiropas galvaspilsētas titula kandidāte Cēsis, Cēsu Centrālajā bibliotēkā tika uzņemts video, kurā rakstniece un novadniece Inguna Bauere stāsta par savu grāmatu – romānu "Dieva riekšavā" un tajā aprakstītajiem notikumiem, tostarp par latviešu būvmeistaru Mārci Sārumu, kurš būvējis arī Cēsu Svētā Jāņa baznīcas augsto torni.
 
Video pilnekrāna režīmā skatīt ŠEIT.
 
Arī sadarbības pilsētas sagatavoja video, kuros autori stāsta par kādu no savām grāmatām, izceļot valodas skanīgumu un unikalitāti.
2019. GADS
 
Bibliotēkas simtās gadadienas izskaņā tapa video materiāls – stāsts par bibliotēkas mainīgajām mājvietām un tajās piedzīvotajiem zīmīgajiem notikumiem laikposmā no 1919. līdz 2019. gadam.
 
Video pilnekrāna režīmā skatīt ŠEIT.
Kultūras pieminekļu atjaunotājs, bijušā Cēsu rajona padomes priekšsēdētājs, biedrības "Latviešu strēlnieku apvienība" Cēsu nodaļas vadītāja vietnieks Māris Niklass 2019. gada 21. jūnijā igauņu delegāciju iepazīstināja ar bibliotēkas novadpētniecības speciālistu sagatavoto Cēsu kauju simtgadei veltīto izstādi, kas papildināta ar M. Niklasa un Jüri Trei (Igaunija) sagādāto materiālu kopumu (fotogrāfijām, baneri u.c.), kurā atspoguļota Brīvības cīņu atcere Cēsīs un Igaunijā. 
2019. gada 9. janvārī Cēsu Centrālajā bibliotēkā notika novadnieces, Latvijā pazīstamās dārzkopes un selekcionāres Gunas Rukšānes romāna "Vilinājums" atvēršanas svētki. Līdz šim Guna Rukšāne savos autordarbos atspoguļojusi zināšanas par puķkopību un kultūrvēsturi, un romāns "Vilinājums" ir viņas debija daiļliteratūras žanrā. Sarīkojuma laikā autore kopā ar viesiem – cēsniekiem Ivetu un Jāni Gabrāniem – šķetināja grāmata lappusēs ievīto dzīvesstāstu, apmeklētājos raisot interesi par intriģējošā stāsta sižetu un personāžiem.
Ieskats no aizvadītā sarīkojuma redzams Vidzemes televīzijas video sižetā (0:25–6:26).
2016. GADS
Gatavojoties Cēsu 810-gades svinībām, Latvijas Reģionu televīzija sagatavoja 12 video sižetu ciklu "Cēsis 810", kura 10. raidījumā Cēsu Centrālās bibliotēkas direktore Natālija Krama un Bērnu apkalpošanas nodaļas vadītāja (toreiz sociālo mediju speciāliste) Lāsma Vasmane-Mašina iepazīstināja skatītājus ar renovētās bibliotēkas ēku.

2016. gada 17. martā notika valsts mēroga skates "Gada labākā būve Latvijā 2015" trešā kārta, kurā Cēsu Centrālās bibliotēkas renovētās ēkas projekts saņēma žūrijas atzinību nominācijā "Pārbūve".
Video materiālā skatāma Cēsu Centrālās bibliotēkas renovētās ēkas projekta prezentācija.
 
Visas nominācijas un nominantus skatīt šeit!
2015. GADS
2015. gada novembrī Cēsu Centrālajā bibliotēkā pirmo reizi norisinājās literārā akcija "Aklais randiņš ar grāmatu". Bibliotēkas lietotāji bija aicināti izvēlēties lasāmvielu no grāmatu galda, kas tā vien vilināja ar savu noslēpumainību. Vienīgais informatīvais pavediens, kas akcijas dalībniekiem deva iespēju nojaust grāmatas sižetu, bija daži atslēgas vārdi vai frāzes uz necaurredzama papīra, kurā iesaiņotas grāmatas.
2014. GADS
Ar zīmīgām pārmaiņām 2014. gadu aizvadīja un jauno sagaidīja Cēsu Centrālās bibliotēkas darbinieki un apmeklētāji. Tāpat kā Rīgā grāmatu kaudzes ceļoja uz jauno Gaismas pili, tā arī Cēsīs bagātīgo literatūras krājumu pārvietoja no pagaidu nama Raunas ielā 2 (tautā dēvētu par "Akmens ligzdu") atpakaļ uz bibliotēkas mājvietu. Pēc aptuveni pusotra gada ilgiem remontdarbiem noslēdzās bibliotēkas renovācija.
Akcija "Gaismas ceļš – Grāmatu draugu ķēde" bija viens no Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas notikumiem. 2014. gada 18. janvārī no Latvijas Nacionālās bibliotēkas iepriekšējās mītnes vietas Krišjāņa Barona ielā līdz Gaismas pils ēkai Pārdaugavā, cilvēkiem dziedot un gavilējot, sirsnīgā atmosfērā akcijas dalībnieki no rokas rokā pārnesa aptuveni 2 000 grāmatu.
Pirmā grāmata, kas akcijā sāka ceļu uz jaunajām mājām, bija 1825. gadā Sanktpēterburgā latviešu valodā izdotā Bībele, ko bibliotēkai uzdāvinājis grāfs Lambsdorfs. To nogādāt jaunajā ēkā palīdzēja arī Cēsu Centrālās bibliotēkas darbinieki (3:22–3:40).